Domy w Londynie

Domy dla seniorów w Londynie mają już ponad 30-letnią tradycję. W stolicy Wielkiej Brytanii funkcjonują trzy takie ośrodki, w których znajdują swój dom Polacy od wielu lat mieszkający  na terenie Anglii.

Pierwszy z domów mieści się w malowniczej okolicy w Acton – zachodniej dzielnicy Londynu. Jest usytuowany w najbliższym sąsiedztwie polskiej dzielnicy Ealing. Dom został nazwany na cześć  księdza Jerzego Popiełuszki. Celem istnienia tego domu seniorów jest stworzenie  takich warunków, które będą najbardziej zbliżone do życia w domu rodzinnym. Jego mieszkańcy otoczeni są profesjonalną i staranną opieką. Spędzają wolny czas w miłej i rodzinnej atmosferze. Na miejscu przygotowywane są domowe posiłki, prowadzona jest wieloaspektowa terapia zajęciowa. Kompleksowo zaspokajana jest również potrzeba kontaktu z ojczyzną poprzez dostępność polskich kanałów telewizyjnych oraz kultywowanie wszystkich polskich tradycji.

ADRES: 46 Rosemont Road, Acton London W3 9LY

tel.: 0208 9932462 or 07919367455

Drugi dom mieści się w dzielnicy Balham i jest położony w sąsiedztwie polskiej parafii i klubu Orła Białego. Dom nosi imię Krzysztofa Kamila Norwida. Głównym założeniem funkcjonowania placówki jest stworzenie małej siedmioosobowej oazy polskiej rodziny. Dom znajduje się w otoczeniu spokojnego parku. Posiada  duże, jasne  pokoje oraz wspaniałą jadalnię, w której mieszkańcy mogą spożywać domowe posiłki. Atmosfera domu powoduje, że mieszkańcy nie czują się samotni, gdyż są otoczeni opieką, która skupia się na ich indywidualnych potrzebach.

ADRES: 104  Balham  Park  Road, London SW12 8EA

Tel.: 020-86821864 or 07919367455

Trzeci dom mieści się w dzielnicy South Norwoo, niedaleko Crystal Palace. To najmniejszy z naszych domów, co sprawia, że panuje w nim niezwykły, kameralny klimat. W domu mieszka siedem osób. Budynek jest darem ofiarowanym przez angielską część organizacji Abbeyfield Society. Charakterystyczną cechą domu jest to, że mieszkają w nim wyłącznie panie – seniorki Abbey House. To one dbają o polską tradycję w domu, zarówno w wymiarze kulinarnym, jak i pod postacią charakterystycznego wystroju mieszkań. Podkreślają tym samym swoją miłość i przywiązanie do polskich korzeni. Domeną domu są uroczyste obchody rocznic historycznych, oraz innych osobistych okazji ważnych dla mieszkańców tego domu.

ADRES: 1 Fonthill  Close, Selby Road, London SE20 8TD

Tel,: 020-87786540 or 07919367455